راهنمای خرید لباس عروسی

مراسم عروسی همیشه پر از جزئیات است و آنقدر نکات ریز دارد که گاهی عروس و دامادها ترجیح می‌دهند، برگزاری مراسم‌شان را به مرکز خدمات مجالس بسپارند.یکی از این جزئیات خرید و انتخاب لباس عروسی است که نکات ریزی دارند که در این مقاله شما را با آنها آشنا می‌کنیم.

راهنمای خرید لباس عروسی

لباس عروسی را کی بخریم

قبل از انتخاب لباس عروس از خودتان چند سوال منطقی بپرسید: عروسی در چه فصلی قرار است برگزار شود و در چه فضایی. باغ عروسی است یا تالار عروسی . پاسخی که به هر کدام از این سوالات می‌دهید به انتخاب مناسب‌تان کمک خواهد کرد مثلا اگر جشن در باغ برگزار می‌شود بهتر است از لباس عروس‌های اصطلاحا مخمل‌نما استفاده کنید یا اگر یک سالن کوچک میزبان جشن شماست، بهتر است مدل‌هایی با دامن‌های مواج را انتخاب کنید تا شکوه لباس‌تان کوچک بودن فضا را خنثی کند.  اگر قصد دارید لباس مورد نظرتان را به خیاط بدهید بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام کنید چون دوختن یک لباس عروسی معمولا زمانی بین ۴ تا ۶ ماه به طول می انجامد

مزون‌ لباس عروس

مزون لباس عروس معمولا شما را به داخل اتاق لباس‌ها راهنمایی می‌کنند. به یاد داشته باشید در روز بازدید از مزون، عکس مدل‌هایی که دوست دارید را همراه خود ببرید و به فروشنده نشان دهید. او تعدادی لباس را برایتان خواهد آورد. قبل از پوشیدن‌شان خوب نگا کنید و اگر دوست نداشتید از چرخه انتخاب‌ها حذف خواهند شد.  اگر به فروشنده مزون اطمینان دارید از او هم نظر بخواهید.

a10

تعیین بودجه

اگر از ما بپرسید می‌گوییم بودجه از مناسب با جیب خود. به جیب‌تان نگاه کنید آنقدر دقیق نگاه کنید که امکان رویاپردازی‌های پرنسس‌ گونه را از خودتان بگیرید. وقتی می‌دانید فلان مزون لباس‌هایش قیمت بالایی دارد و شما هم پولتان به این لباس‌ها نمی‌رسد، پایتان را در آن مزون نگذارید. اگر بروید و دلتان پیش یکی از این لباس‌ها گیر کند، کار تمام است. هر مدل دیگری را ببینید خوشتان نمی‌آید و احساس نارضایتی خواهید کرد. در نهایت قرار نیست هرچه پول دارید را خرج لباستان بکنید. شما در هر حال در شب تشریفات عروسی می‌درخشید. پس به زیبایی خودتان حتی با یک لباس ساده هم ایمان داشته باشید.

ارسال دیدگاه